polish.jpg

WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA

(Shame and Attachment Loss)

by Joseph Nicolosi, Ph.D.

Pierwsza w Polsce pozycja naukowa dotycząca psychoterapii reparacyjnej mężczyzn o orientacji homoseksualnej - terapii ukierunkowanej na zmianę tożsamości płciowej i rozwijanie potencjału heteroseksualnego.

Joseph J. Nicolosi, psycholog kliniczny i psychoterapeuta, jest twórcą koncepcji terapii reparatywnej - skierowanej do osób zmagających się z niechcianym pociągiem do tej samej płci.

Jest dyrektorem ds. klinicznych oraz założycielem (1980 rok) Thomas Aąuinas Psychological Clinic w Encino (Kalifornia), współzałożycielem oraz byłym prezesem Narodowego Stowarzyszenia na Rzecz Terapii i Badania Homoseksualizmu (National Association of Research and Therapy of Homosexuality - www.narth.com), członkiem American Psychological Association.

**Read excerpt of WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA

**Read review of "Shame and Attachment Loss," Polish-Language Version.

polish_guide.jpg

Dziecko a skłonności homoseksualne

(A Parent's Guide to Preventing Homosexuality)

Joseph i Linda Ames Nicolosi

PROFESJONALNA I PRZYSTĘPNA POMOC DLA RODZICÓW ZATROSKANYCH O PEŁNĄ TOŻSAMOŚĆ PŁCIOWĄ ORAZ SPÓJNĄ OSOBOWOŚĆ DZIECKA.

Homoseksualizm. Nabyty czy wrodzony? A może jedno i drugie? Co zrobiłam nie tak? Co zrobiłem nie tak? – pytają rodzice dziecka, które swoim zachowaniem, słowami, pragnieniami wysyła sygnały, że nie umie być chłopcem – chociaż nim jest, nie chce być dziewczynką – chociaż nią jest. Jak odczytać te sygnały, jak na nie zareagować? Autorzy książki omawiają  problem prehomoseksualizmu – zaburzeń tożsamości płciowej oraz dezorientacji płciowej u dzieci.